Како наводи „Вашингтон пост“, од 2015. године НСА је изгубила неколико стотина хакера, инжењера и компјутерских научника, а стручњаци оцењују да то може да остави значајни траг на националну безбедност.
У НСА ради око 21.000 цивила и највећи је произвођач обавештајних података међу 17 шпијунских агенција у САД, а људи који су је напустили били су одговорни за прикупљање и анализу обавештајних података који су се на дневном нивоу износили пред председника, попут података о ДАЕШ-у, севернокорејском и руском хаковању.
„’Епидемија‘ је најбољи начин да се то опише. Агенција губи невероватан број својих најјачих техничких талената, а кад изгубите своје најбоље и најсјајније особље, то је велики проблем“, рекла је Алисон Вилијамс, бивша виша истражитељка у НСА која је отишла 2016. године и основала властиту фирму за заштиту података.
Већини нових кадрова у агенцији недостаје искуство оних који су отишли, рекао је један високи званичник обавештајне службе, а тај дефицит искуства може да спречи основну мисију НСА — прикупљање и анализу података.
Осим тога, Агенција се и даље суочава са јавним неповерењем након што је Едвард Сноуден 2013. године открио надзор који се спроводи над америчким грађанима.
Портпарол НСА Томи Гровс рекао је да је забринутост запослених због високих стопа потреса довела до промена, укључујући повећање плата, повећане промоције и веће могућности за рад на свим сајтовима НСА.