„Поставља се питање шта овде раде хиљаде припадника Кфора, Еулекса и свих мисија када нису у стању да обезбеде да четири монахиње могу да дишу и да живе слободно?“, рекао је Ђурић за РТС.
Додао је да они који су блокирали српске монахиње у манастиру не схватају да су оне иза манастирских зидина много слободније од њих који су у „оковима мржње, жеље да се други народ затре“.
„Права слобода лежи у љубави, то би могли од Божића да науче“, рекао је Ђурић.
Како каже, Божић се на КиМ прославља у дубоком уверењу свих да је борба за останак српског народа благословена и у неисцрпној жељи за слободом.
„Зато ћемо ми, председник и влада и народ, сложно и у овој години наставити да се боримо за то да овде опстанемо и помогнемо нашем народу, уверени у то да је то достижно и да умногоме зависи од нас самих“, навео је Ђурић.
Упитан за захтев о измени Закона о Специјалном суду за ратне злочине ОВК који је изазвао несугласице у косовској скупштини, Ђурић је рекао да се Србија залаже за то да ратни злочинци буду кажњени, али да, с обзиром на то да Србија није консултована при оснивању овог суда, не треба сада њој да се обраћају за помоћ у решавању сукоба.
„Како је председник Вучић прецизно приметио, оснивање тог специјалног суда и његов рад, па и садашња ситуација, ствар су односа између Албанаца и њихових партнера и пријатеља. Нису нас питали кад су оснивали тај суд, када је можда и могло да се договори да то заиста буде међународни суд, не треба ни сада да нас зову када су се посвађали“, навео је Ђурић.