Напитак се може правити и у флаши са водом, како бисте могли да га понесете са собом на посао и пијете током дана. Биће укусан ако истовремено додате два зачина — заједно добро иду лимунов сок и цимет, каранфилић и листићи нане, сок лимете и свежи краставци, а можете и сами да испробате друге комбинације, преноси Б 92.
1. Свеже цеђени лимунов сок или сок од грејпфрута
Лимун и грејпфрут су одлични извори витамина Це, врло важног антиоксиданса који помаже у неутрализацији слободних радикала у организму. Такође су добри пречишћивачи организма и подстичу пробаву. Исцедите пола лимуна или лимете у флашу воде.
2. Свежи листови нане
Нану можете и сами да узгајате у башти, на балкону, а рашће и ако је држите унутра, само је ставите поред прозора да би имала довољно светла. Нана, позната још као мента, активира пљувачне жлезде и пробавне ензиме који помажу организму да апсорбује хранљиве материје из хране. Због својих умирујућих својстава помаже и код желудачних тегоба.
3. Каранфилић
Осим што помаже код проблема са пробавним системом, успешно се бори против паразита који могу да се нађу у људском организму. Убаците у воду три до пет целих каранфилића и оставите да мало одстоје како би дали арому води. Када попијете воду, каранфилић можете да поједете, само пазите јер може да буде веома љут.
4. Корен ђумбира
Ђумбир се већ вековима користи као лек за лошу пробаву, грчеве, мучнине и гасова. Уз то поспешује циркулацију, делује противупално и противвирусно. Комад ђумбира величине палца насеците на мање коцкице и додајте их у воду. Као и код каранфилића, када попијете воду ђумбир можете да поједете, али пажљиво јер је такође врло „ароматичан“.
5. Свеж краставац
Краставци води дају фини освежавајући укус, а пошто плутају можете да их једете док пијете воду. Помажу код уклањања токсина из пробавног система и снабдевају организам водом. Не само да садрже антиоксидансе и влакна, већ и поспешују производњу инсулина у гуштерачи. Кришке свежег краставца исеците на коцкице да бисте лакше могли да их једете док пијете воду.
6. Цимет
Одличан лек против гљивица и вируса, који помаже и код лоше пробаве. Побољшава циркулацију, разграђивање масноћа током пробаве и регулисање глукозе у крви, тако што успорава време потребно да храна из желуца дође у танко црево. Комадић штапића цимета ставите у воду и оставите да одстоји кратко како би ароматизовао воду.