Како наводи амерички лист позивајући се на неименоване изворе, САД имају војну базу у Табки, недалеко од Раке. Раније је овај објекат био сиријска авио-база, док сада у њој амерички инструктори обучавају курдске одреде. Други војни објекат се налази у Танфу, у који америчка војска не пушта руске и владине снаге.
Русија, са друге стране, има две војне базе на сиријској територији: авио-базу у Хмејмиму и поморску базу у Тартусу. Часопис подсећа да су руски објекти направљени уз договор са званичним сиријским властима.
Како наводи генерал у пензији либанске војске Вахби Катиша, супарништво Русије и САД на сиријској територији, између осталог и у војним базама, условљено је стратешким положајем Сирије. Према његовим речима, ова држава представља врата Блиског истока и Персијског залива, и зато Русија намерава да се врати у овај регион као велика сила.
Он је нагласио да је војна операција у Сирији омогућила Русији да повећа извоз наоружања. Између осталог, споразум између Русије и Саудијске Арабије о испорукама С-400, пише „Дифенс њуз“, директан је резултат успешних акција руске војске у Сирији.