Према његовим речима, истрагу можда треба усмерити према Кадрију Весељију и Рамушу Харадинају, који су одмах одбили да се српски органи укључе у истрагу, док је, како каже, Хашим Тачи у разговору са Александром Вучићем изразио спремност да се наши органи укључе.
„Да ли можда истрагу треба усмерити према Весељију и Харадинају, не као организаторима, али као некима који хоће да сакрију шта се десило и да истрагу усмере у погрешном правцу“, сматра Дрецун.
„Ово убиство је урађено професионално. Нема трагова, чак и камере које су снимале, снимиле су извршиоце под маскама, остављен је само један погрешан траг, који треба да нас завара док они не сакрију кључне ствари, а тај погрешан траг је аутомобил“, сматра Дрецун.
Каже да, имајући у виду извештај Стејт департмента који је неколико дана пре убиства Ивановића издао саопштење својим туристима о могућим немирима на Северу Косова, ако Вашингтон заиста жели да допринесе расветљавању убиства, не мора да нуди помоћ ФБИ, већ да Београду да обавештајна сазнања на основу којих је направљена процена Стејт департмента.
„Направљена процена Стејт департмента можда може довести до оних који су убили Оливера Ивановића“, истиче Дрецун.
Наводи да би Србија могла тражити и од Лондона њихова сазнања и подсећа да је последњих месеци примећено појачано присуство Британске специјалне службе посебно на Северу Косова.
„Њихово појачано деловање значи да су дошли до неких информација које би можда довеле до овог злочина“, каже Дрецун.
Како је истакао, Србија би могла информације о извршиоцу и наручиоцу добити с једне стране од Кадрија Весељија, Рамуша Харадинаја и Шика, са друге стране од Британије и Америке, а са треће стране, за коју каже често заборављамо, од Албаније и Едија Раме.
„Они би можда могли да нас доведу до информација о извршиоцу и наручиоцу. Питање је да ли ове три стране имају интерес да доставе информације, претпостављам да не. Биће тешко без обавештајних информација расветлити убиство, јер трагова готово да нема“, закључује Дрецун.
Танјуг