Лист наводи да је у октобру група високих војних званичника била на првом двонедељном путовању у Јужној Кореји како би проценила ситуацију. Британски војни званичници састали су се са својим америчким колегама и посетили су демилитаризовану зону између Северне и Јужне Кореје. Сада се делегација вратила у ту азијску земљу на још десет дана због додатних послова.
Забринутост изазива могући превентивни удара Вашингтона на територију Северне Кореје. У том случају Пјонгјанг би могао да примени узвратне акције, нападом на Јужну Кореју, изјавили су извори листа.
„Американци су озбиљни. Ово радим већ много година и никада нисам био толико забринут“, рекао је један од саговорника.
„Сандеј тајмс“ истиче да у Јужној Кореји стално живи близу 8.000 Британаца. Годишње ту земљу посети око 100.000 Британаца. У случају војног сукоба или његове непосредне претње, њима ће се препоручити да оду на пунктове за евакуацију, одакле ће их одвести цивилним и војним авионима. Према изјави Амбасаде Велике Британије у Јужној Кореји, Лондон је такође спреман да помогне супружницима британских грађана и њиховој деци, без обзира на држављанство.
Ситуација на Корејском полуострву нагло се погоршала 2017. године, након што је Северна Кореја спровела низ ракетних лансирања, као и нуклеарну пробу. У децембру је Савет безбедности УН увео нове међународне санкције Северној Кореји, а резолуција коју су припремиле САД добила је број 2379. Резолуција, између осталог, прописује да све земље-чланице УН одмах, а најкасније до краја 2019. године, протерају севернокорејске раднике мигранте.