„Комисија МОК-a је донела срамну, неправедну одлуку. Неморалну и политизовану. Не дозвољавајући нашим спортистима да учествују, којима је пред спортским судом за специјално решавање таквих спорова дозвољено учешће, Комисија је погазила Олимпијску повељу и основне принципе права. Ако кривица није доказана — није крив. И управо суд доноси коначну одлуку. Сада је одлуку донела група људи која је себе поставила изнад суда. Изнад МОК-а, изнад спортиста, изнад навијача. Циљ ове одлуке је веома далеко од спорта. Овај циљ је да се нанесе политичка штета нашој земљи“, написао је Медведев на свом налогу на друштвеној мрежи Вконтакте.
Медведев се пита зашто МОК не позива на Олимпијске игре „оне према којима нема правних потраживања и чија кривица није доказана на суду“. Руски премијер је нагласио да је такав став у супротности са фундаменталним правним принципима и уништава човека који је читав живот посветио спорту.
„А допинг овде није битан, о томе је већ смешно и говорити. Некако се могла толерисати ангажована истрага о допингу која се водила против једне државе — Русије. Али одлука комисије да одбије извршење пресуде спортског суда је ван сваке памети. Резултат ће бити дугорочан. Прво је бизнис победио завете Пјера де Кубертена у МОК-у. А сада је политика победила владавину права и пристојност. Жао ми је Олимпијског покрета. Жао ми је спортиста. Сада је ово могуће са било ким од њих. Жао ми је навијача“, закључио је Медведев.
Комисија Међународног олимпијског комитета одбила је да позове у Пјонгчанг на Олимпијске игре петнаесторо Руса који су раније били доживотно суспендовани са учешћа на Олимпијским играма због кршења антидопинг правила, а које је затим оправдао Суд за спортску арбитражу (ЦАС).
Раније је ЦАС задовољио жалбу 28 руских спортиста на одлуку МОК-а о њиховој доживотној суспензији са Олимпијских игара и анулирању резултата са игара у Сочију. Скинуте су им санкције, а њихови резултати на ЗОИ враћени су 2014. године.