Русија освојила злато у хокеју

Репрезентација Олимпијских спортиста из Русије постиже гол на хокејашкој утакмици против Немачке у финалу Олимпијских игара у Пјонгчангу - Sputnik Србија
Репрезентација Русије у хокеју која се на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу такмичила под називом Олимпијски спортисти из Русије, освојила је златну медаљу, победивши у финалној утакмици репрезентацију Немачке са 4:3 у продужецима.
Руски спортисти на церемонији доделе медаља у такмичењу у скијању на Олимпијским играма у Пјонгчангу - Sputnik Србија
МОК: Руски спортисти осећали притисак на Олимпијади

Сусрет, одржан у недељу у Канину, завршен је резултатом 4: 3 (1: 0, 0: 1, 2: 2, 1: 0) у корист Руса, а голове су постигли Вјачеслав Војнов (20. минут), Никита Гусев (54. и 60. минут) и Кирил Капризов (70. минут). За Немце су голове постигли Феликс Шуц (у 30. минуту), Доминик Кагун (54. минут) и Јонас Милер (57. минут).

​​Нападач руског тима Иља Коваљчук проглашен је за највреднијег играча (МВП) на Зимским олимпијским играма 2018. године у Јужној Кореји.

Коваљчук је на шест утакмица олимпијског турнира постигао седам голова. Статус највреднијег играча на Олимпијади одређују новинари преносе утакмице.

Репрезентација Русије никада раније није победила на Олимпијским играма, док је репрезентација СССР-а имала седам победа на Олимпијади. Раније је најбољи резултат немачке репрезентације на Олимпијским играма била бронзана медаља.

За руске спортисте ово је друго злато на ЗОИ играма у Пјонгчангу. Раније је у златну медаљу освојила је клизачица Алина Загитова. Сада руски спортисти имају укупно две златне, шест сребрних и девет бронзаних медаља.