„Обраћање председника Путина Федералној скупштини означило је почетак нове епохе у светској политици, где се Русији враћа улога светске силе“, изјавио је Толстој новинарима.
Политичар је подсетио да је у обраћању било речи и о напретку у економији, без обзира на санкције, чак и упркос њима, као и о постизању амбициозних пројеката у социјалној сфери.
Парламентарац сматра да у Русију не треба позивати само стране студенте већ и научнике. „Потребно је наћи примену нашим талентованим дипломцима који, нажалост, често не могу да се запосле у Русију и одлазе у иностранство“.
„Данашње обраћање председника је по мом мишљењу велики политички догађај светског значаја. Социјално-економски развој државе при војној гаранцији суверенитета је прави рецепт за процват државе“, закључио је Толстој.
Министар одбране Русије Сергеј Шојгу прокоментарисао је Путиново обраћање.
„Сматрам да је то једно од најважнијих обраћања за све ове године, у сваком случају за Оружане снаге, Министарство одбране и безбедносне структуре земље. У овом обраћању било је много тога и за наше западне партнере, и колеге и, наравно, државе“, рекао је Шојгу.
Према његовим речима, Русија је направила најсавременије и најнапредније оружје, које је деценијама испред својих пандана.
„То оружје може да превазиђе постојеће и перспективне системе противракетне одбране. То што се сада гради у Пољској, Румунији, на Аљасци и могуће у Јужној Кореји и Јапану, тај кишобран ПРО је ’пун рупа‘. Не знам због чега троше новац на њега“, додао је Шојгу.
Члан Савета Федерације и бивши амбасадор Русије у САД Сергеј Кисљак сматра демонстрацију новог оружја Русије сигналом да ни у каквој ситуацији мир у земљи неће бити доведен у питање.
„То нису нова правила игре. То је сигнал председника да ће у било којој ситуацији мирни развој земље бити обезбеђен“, рекао је он.
Кисљак је изразио наду да су Сједињене Америчке Државе чуле обраћање руског председника.