Демонстранти су захтевали и промене у Влади. Протести су одржани у центру словачке престонице Братиславе, на десетинама места широм Словачке, као и у иностранству, наводи АП.
Агенција додаје да су ово највећи протести у Словачкој још од „плишане револуције“ 1989. године, која је довела до пада комунистичког режима.
Организатори протеста захтевају да се у истрагу о убиству Куцијака укључе и страни експерти, а траже и нову истрагу, достојну поверења и без људи повезаних с организованим криминалом и корупцијом.
Премијер Словачке Роберт Фицо претходно је изјавио да би амерички милијардер мађарског порекла Џорџ Сорош могао бити умешан у протесте покренуте широм Словачке након убиства Куцијака и његове веренице.
Без заједничке декларације
Он је такође рекао да поседује информације да би на протестима могло да избије насиље, наводи АП.
Фицо, председник Словачке Андреј Киска и председник словачког парламента Андреј Данко нису успели да се договоре о заједничкој декларацији којом би смирили ситуацију у Словачкој након убиства Куцијака и његове веренице.
Куцијак и његова вереница убијени су 25. фебруара у свом стану.
Пре него што је убијен, Куцијак је радио на причи о утицају италијанске мафије у Словачкој и могућим везама мафије са сарадницима блиским Фицу.
Ројтерс преноси да је Фицо најавио да ће се састати са својим коалиционим партнерима како би разговарали о начину да очувају целовитост Владе након убиства новинара.
Ал Џазира