„Иако се ради само о протеривању енглеских дипломата, наш одговор је овако жесток јер је Велика Британија ничим изазвано етикетирала Русију да дистрибуира и користи хемијско оружје“, рекао је Џабаров.
Истовремено, посланик Државне думе Русије Леонид Слуцки казао је да је одговор Москве адекватан и симетричан, с обзиром да је Велика Британија покренула провокациону кампању како би оцрнила Русију поводом случаја тровања бившег руског и обавештајца Сергеја Скрипаља.
„Велика Британија само спроводи политику Америке без икаквих доказа и настоји да се супротстави Русији дипломатским путем. Нисмо ми то покренули, били смо принуђени да реагујемо“, истакао је Слуцки.
Огласио се и сенатор Игор Морозов који је прокоментарисао затварање Британског савета у Русији, истакавши да је под окриљем те институције оперисала британска обавештајна служба.
„Сетимо се како је пре неколико година у Русији ухапшен припадник британске обавештајне службе МИ-6 који је радио под окриљем Британског савета“, рекао је.
Он је додао и да је Велика Британија својевремено забранила да у Лондону буде формиран Руски центар за науку и културу, иако је функција те институције идентична Британском савету који је деловао у Русији.