Ејткенхед је саопштио да ће бити уведене најстроже мере контроле које ће спречити да било шта процури изван четири зида тог објекта.
„Ове изјавје нам не остављају избора, осим да с новом снагом захтевамо да нам се доставе потпуне информације о току истраге, као и да се открију програми производње бојевих отровних супстанци у Портон Дауну“, рекао је представник Амбасаде.
Представник Амбасаде је истакао да је Ејткенхед практично потврдио да се у лабораторији израђују и проучавају ннове компоненте бојевих отровних супстанци.
„Ејткенхед није негирао да постоје и залихе хемијског оружја, укључујући, очигледно, супстанцу А234 која је, према изјавама британских званичника, искоришћена за тровање породице Скрипаљ и поручника Ника Бејлија“, навео је портпарол Амбасаде.
Он је додао да је постојање узорака ове супстанце наговестио и министар иностраних послова Велике Британије Борис Џонсон 19. марта у интервјуу за немачки „Дојче веле“.
Односи Русије и Велике Британије нагло су се заоштрили услед инцидента у британском Солсберију, у којем су отровани двоструки агент Сергеј Скрипаљ и његова кћерка Јулија. Британска страна тврди да је у тровање Скрипаља нервно-паралитичком супстанцом А234 умешана руска држава, што Русија категорички негира. Иначе, лабораторија у Порт Дауну налази се недалеко од Солсберија.