„Оставља утисак чињеница да случај Скрипаљ није регулисан на нивоу обавештајних служби. Случај је подигнут на државни ниво уз очекивање широког публицитета и предвиђање резултата истраге. То је довело до тога да су Руси са разлогом реаговали, осуђујући овај облик намерног оптуживања, јер није било званичних доказа о умешаности Русије“, рекао је експерт на радију „Premiere“.
Према његовом мишљењу, „осим што је Русија, са своје стране, протерала европске дипломате, циљ прекида контаката се не спроводи“.
„Ради се о томе да се на симболичан начин укаже на озбиљност кризе — смањењем, вероватно привремено, канала комуникације“, истакао је Де Вилде.
Низ земаља Европске уније, као и САД, Канада, Норвешка и Украјина, одлучио је да протера руске дипломате због инцидента у Солсберију. У том британском граду 4. марта су отровани бивши пуковник Главне оперативне управе Русије (ГРУ) Сергеј Скрипаљ, који је радио за британске обавештајне службе, и његова ћерка Јулија. Британска страна тврди да је у тровање Скрипаљевих супстанцом А-234 умешана Русија, што Москва категорички негира.