Он упозорава да би тако нешто имало несагледиве последице по национални, културни и верски идентитет Срба у тој земљи и апелује да се нађе начин за њихово финансирање.
Вуксановић је навео да је протеклих дана одржан састанак са четрдесетак запослених који раде у српским медијским кућама под окриљем Савета на којем је закључено да један број сарадника мора да буде отпуштен, јер нема новца да им се исплате хонорари.
„Без посла је у српским медијима остало 19 људи, од укупно 40 колико је радило. Били смо принуђени да затворимо студио у Београду и отпустимо људе који су тамо радили, као и један број запослених у Никшићу, а смањили смо број запослених и у Подгорици“, наводи Вуксановић у интервјуу за Срну, достављеном Танјугу.
Он је додао да ће покушати да одређени број радника задрже преквалификацијом.
Вуксановић тврди да су српски медији под окриљем Савета, а посебно Српски радио и Српска телевизија, доспели у тешку финансијску ситуацију, између осталог и зато што преносе неке емисије и програме руских медија.
То је, како каже, некима послужило да српске медије прогласе и руским медијима у Црној Гори, што у актуелном политичком тренутку доводи до „непримерене кампање“ против њих, пре свега финансијске.
„За наше проблеме, осим државних органа Црне Горе, немају слуха ни српске политичке партије у Црној Гори, нити матична држава Србија, а обраћали смо се и органима Републике Српске, али од свега тога није било никакве користи“, рекао је Вуксановић.
Танјуг