Како су саопштили агенцији добро обавештени извори у Вашингтону, стране су размотриле различите варијанте акција, укључујући форсирани напад, снажнији од прошлогодишњег на авио-базу „Шајрат“. Како се наводи, ниједан од лидера трију држава није донео чврсту одлуку о овом питању.
Кључно питање дискусије остаје — какве кораке треба предузети како се не би дала „могућност председнику Башару ел Асаду да изведе нове нападе хемијским оружјем“, објашњава агенција.
Раније је „Тајмс“ писао да је премијерка Велике Британије Тереза Меј током разговора са председником Сједињених Америчких Држава Доналдом Трампом изјавила да Лондон треба да добије више доказа за наводни хемијски напад у Сирији пре него што се придружи војној интервенцији у тој земљи.
Запад оптужује Дамаск за хемијски напад у сиријском граду Думи у Источној Гути. Москва је негирала информације о бомби са хлором коју су, наводно, бацили сиријски војници. Министарство иностраних послова Русије је саопштило да је циљ дезинформација о примени отровних супстанци у Сирији да се ограде терористи и оправда могућа војна интервенција споља.