„Циљ ових удара није био да преломе ток рата нити да доведу до смене режима. Нажалост, они неће омогућити да се Асад скине с власти. Циљ им је да се покаже да више нећемо да трпимо употребу хемијског оружја“, рекао је Џонсон на састанку ЕУ у Луксембургу.
Шеф белгијске дипломатије Дидије Рејнолдс је изјавио да је у Сирији дошло до политичког дијалога и да војне мере више нису потребне.
Он је додао да очекује да ће министри иностраних послова ЕУ разговарати и о потреби наставка дијалога о Сирији, између осталог и са Ираном и Русијом.
Сједињене Америчке Државе, Француска и Велика Британија извеле су у суботу ујутру ракетне нападе на сиријске владине објекте, који се, према њиховом мишљењу, употребљавају за производњу хемијског оружја. Током војне операције оне су на Сирију лансирале више од 100 ракета, од којих су 71 обориле снаге сиријске противваздушне одбране. Руске снаге нису биле укључене у обарање ракета, али су пратиле сва лансирања. Председник Русије Владимир Путин назвао је војну операцију агресијом на суверену државу, подсећајући да хемијски напад у Сирији није потврђен.