Раније је објављено да је британско регулаторно медијско тело „Офком“ покренуо седам нових истражних поступака против телевизијског канала РТ.
„Власти Велике Британије желе да ограниче извештавање РТ-а или да створе веома тешке услове за његов рад. Такву политику смо видели и раније, али случај ’Скрипаља‘ је оштро интензивирао оне снаге које се залажу за стварање препрека у извештавању РТ-а у Великој Британији“, рекао је Пушков.
Сенатор је навео да је Велика Британија у веома осетљивом положају.
„Код нас у Русији делује Би-Би-Си, који представља државну компанију. Он по свим критеријумима може да се изједначи са РТ-ом. Ако РТ-у забране да извештава у Великој Британији, више сам него уверен да ће исте мере бити предузете против Би-Би-Сија у Русији и Би-Би-Си ће овде изгубити веома озбиљну тачку извештавања“, изјавио је Пушков.
Сенатор сматра да у вези с тим британске власти бирају другу тактику: „тихо гашење појединачним истрагама и акцијама“.
Средином марта „Офком“ је саопштио да је власнику лиценце телевизијског канала РТ упутио писмо о могућим мерама поводом случаја „Скрипаљ“.
Портпаролка Министарства иностраних послова Русије Марија Захарова касније је изјавила „да ниједан британски медиј у Русији неће радити уколико буде затворен РТ“.