„САД се не припремају да поново преговарају о Заједничком свеобухватном плану дејстава или да мењају његове услове. Просто тражимо додатни споразум који ће садржати серију додатних правила и ограничења“, рекао је Форд.
Према његовим речима, циљ САД је да се одстране недостаци постојећег споразума.
Иран и „шесторка“ међународних посредника (Русија, САД, Велика Британија, Кина, Француска и Немачка) 14. јула 2015. године су постигле историјски споразум о решавању вишегодишњег проблема иранског нуклеарног програма: усвојен је Заједнички свеобухватни план дејстава, на основу ког су Ирану укинуте финансијске и економске санкције под условом да одустане од свог нуклеарног програма.
Председник Француске Емануел Макрон после састанка у Вашингтону с америчким лидером Доналдом Трампом изјавио је да намерава да ради на новом споразуму о иранском нуклеарном програму.
Према Макроновим речима, нови споразум ће укључивати четири тачке: блокирање иранског нуклеарног програма до 2025. године, дужу забрану за било какву нуклеарну активност, прекид балистичког програма Ирана и стварање услова за политичку стабилност у региону.