Претходно је Хејлијева изјавила да су прошле године само у 31 одсто случајева остале земље које улазе у састав Уједињених нација гласале заједно са САД, иако Америка тој организацији плаћа више него три земље које је следе на списку донатора заједно.
„Висина неплаћених дажбина у 2017. и 2018. години, укључујући и доприносе за регуларни буџет УН, као и доприносе за операције одржавања мира у свету износи 2,3 милиона долара, дуг Америке Унеску износи 540 милиона, док укупни државни дуг САД износи 21 билион долара, односно 106 одсто америчког БДП-а. Проценат гласања опада у складу са нивоом америчких плаћених дугова“, истакла је Захарова.
Она се осврнула и на недавну конференцију за новинаре Међународне организације за забрану хемијског оружја, на којој су учествовали Сиријци који су говорили о томе да се хемијски напад на Думу није ни догодио, оценивши да су питања британских медија била у најмању руку „безобразна“.
Прво питање британског новинара, како рекла Захарова, било је упућено управо Сиријцима и гласило је: „Колико су вам платили да дођете и да учествујете на конференцији за новинаре?“.
„То је врх цинизма, безобразлук, питање је постављено како би се дискредитовали саговорници, оптужујући их да су корумпирани и да намерно шире дезинформације“, рекла је Захарова.