Према речима експерата, у Средоземном мору, у којем је Русија већ знатно појачала своје присуство, ова крстарица би била корисна за гарантовање безбедности Дамаску, најважнијем савезнику Москве у тој области.
Ова крстарица би, према писању листа, могла да послужи и као симбол подршке земљама Персијског залива, с којима Русија такође успоставља војно-политичке везе.
Овај брод, такође, може да делује на ниским температурама, пре свега у области Арктика. Амерички носачи авиона нису предвиђени за операције у таквим климатским условима, а појава „Шторма“ омогућиће Русији да стекне одлучујућу предност у овој области, веома богатој природним ресурсима.
Руски носач авиона може добро да дође Русији и у Азијско-пацифичком региону и да промени однос снага на штету западних земаља и Јапана, оцењује лист.
Производња унапређеног носача авиона могла би да изазове интересовање потенцијалних купаца, на пример Индије, док би за палубну верзију борбеног авиона пете генерације Су-57 могла да се заинтересује Кина. Ако се ови фактори узму у обзир, производња „Шторма“ је, како оцењује „Милитари воч“, крајње исплатива.
Пројект „Шторм“ први пут је широј публици представљен на Међународном војно-техничком форуму „Армија 2015“. Прошле године је заменик министра одбране Русије Јуриј Борисов саопштио да је планирано да овај носач авиона уђе у састав Војно-морнаричке флоте Русије до 2025. године.
Сада је у саставу руске војне морнарице само један брод ове класе, а то је „Адмирал Кузњецов“.