Према његовим речима, „формирање оружаних снага Косова одлука је косовских институција, у складу са уставним процедурама“.
У случају да буду формиране тзв. оружане снаге Косова, земље чланице НАТО-а би појединачно одлучивале о томе да ли би снаге Кфора остале на територији Косова, наводи Куочи за „Новости“, истичући да, засад, НАТО нема план да промени или смањи мисију, која наставља да обавља задатке према Резолуцији 1244 и Војнотехничком споразуму.
„Кфор у оквиру свог мандата и задатка подржава развој и унапређење косовских безбедносних снага. То значи да КБС треба да буду у могућности да реагују на кризне ситуације и помогну цивилним властима у случајевима ванредних ситуација. Последњи пример те подршке је вежба ’Сребрна сабља‘“, рекао је италијански генерал, упитан да ли Кфор обучава припаднике КБС.
Одговарајући на питање да ли Кфор може да обезбеди сигурност Срба, с обзиром на то да су све ређе присутни на терену, Куочи наводи да је Кфор повећао своје присуство углавном на подручјима насељеним Србима.
Он је нагласио да се од Кфора не тражи да буде стално присутан на терену, али је увек ту када је неопходно.
Танјуг