Слободно се може рећи да Европа, после моста „Васко да Гама“ у Лисабону, није видела овако величанствен транспортни објекат.
Поред самог моста, треба поменути и прилазе и саобраћајнице које ће бити повезане са њим. Из правца Крима активно се гради ауто-пут „Таврида“, који ће спојити Кримски мост и Симферопољ.
Трошкови изградње моста, према Википедији, износили су скоро 228 милијарди рубаља. За објекат светске класе, ово није много.
Али да ли је било вредно улазити у тако скуп пројекат?
Одговор на ово питање је врло једноставан. Да, вредело је. Ускоро ћемо видети нагло повећање робне размене унутар црноморског економског кластера. Може се чак и рећи да јединствени економски простор на југу Русије без Кримског моста у принципу ни не би могао да постоји.
Кримски мост је успео да повеже све. Сада се роба и услуге могу кретати слободно, без икаквих препрека. Туристи ће аутомобилима и аутобусима моћи да стигну до Крима за десетак минута. На крају крајева, мост је изграђен тако да се море са њега практично ни не види, посебно не са прозора аутомобила.