Тешко и заслужено: „Триколори“ сјајном реакцијом Погбе до 2:1 (видео, фото)

© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаПол Погба у продору
Пол Погба у продору - Sputnik Србија
Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола групе Ц Француска — Аустралија. Стадион „Казањ“ у Казању.

КРАЈ УТАКМИЦЕ На крају тријумф Француске, и поред добре игре и јаке одбране Аустралије.

81' ГОЛ! Пол Погба за ново вођство Француске

62' Јединак за изједначење! Миле Јединак био је прецизан са беле тачке. Фаул над њим направио је млади штопер Барселоне Самуел Умтити.

59' Пенал за Аустралију

© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаСудија досуђује пенал за Аустарлију
Судија досуђује пенал за Аустарлију - Sputnik Србија
Судија досуђује пенал за Аустарлију

58' ГОЛ! Антоан Гризман постигао је погодак из једанаестерца. Иако је судија у први мах пустио да се игра настави, након консултовања система ВАР и шест прегледања снимка, на крају је показао на белу тачку.

54' Судија консултује ВАР

55' Пенал за репрезентацију Француске! Након прегледања видео-снимка, судија је показао на белу тачку.

46' Почиње друго полувреме.

© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаМеч првог кола групе Ц између Француске и Аустралије. „Кенгури“ имају велику подршку са трибина
Меч првог кола групе Ц између Француске и Аустралије. „Кенгури“ имају велику подршку са трибина - Sputnik Србија

45' Завршено прво полувреме, без голова. Први период утакмице обележила је Француска са великом иницијативом, али и Аустралија која се одлично брани. Рајан је чувао своју мрежу, а умало да Кенгури поведу после прекида.

31' Французи имају иницијативу, али још увек без реализације.

17' Велика прилика за Аустралију, шут Сејнсберија, али француски капитен Лорис на висини задатка.

Велики број навијача „кенгура“ на трибинама у Казању.

13' Први жути картон на утакмици добија Аустралијанац Метју Леки

6' Притисак Француске на самом старту утакмице.

4' Прва шанса на мечу, шут Погбе ка голу из слободног ударца, без проблема за голмана Аустралије.

1' Меч је почео. Французи играју у плавим, а Аустралијанци у жутим дресовима.

© Sputnik / Владимир Песня / Уђи у базу фотографијаНавијачи Аустралије пред меч са Француском у Казању
Навијачи Аустралије пред меч са Француском у Казању - Sputnik Србија
Навијачи Аустралије пред меч са Француском у Казању
© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаНавијачи Француске пред меч са Аустралијом у Казању
Навијачи Француске пред меч са Аустралијом у Казању - Sputnik Србија
Навијачи Француске пред меч са Аустралијом у Казању

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Футбол. ЧМ-2018. Матч Португалия - Испания - Sputnik Србија
3-3: Свете, поклони се Шпанцима и Португалцима – Португалци се већ клањају Роналду (видео)

Првенство се захуктава. После два дана и већ виђених сјајних утакмица, неизвесних завршница, фантастичних погодака, попут гола Черишева за Русију на отварању, или Роналда у 88. минуту у дербију са Шпанијом из слободног ударца, очекује нас занимљив меч Француза и далеке Аустралије. Две различите екипе, два различита стила игре, али свака са својим адутима.

Шампион света из 1998. године је велики фаворит против „кенгура“ у овој утакмици, и све осим сигурна три бода би било катастрофално за њих. Французи долазе на првенство са великим амбицијама, имају квалитете за висок пласман, можда и да дођу до саме завршнице, али имају и мане које могу да им поремете рачуницу.

Најјачи део екипе су нападачи. Тандем Гризман—Мбапе може да зада проблеме и много јачој одбрани него што је то аустралијска.

Од расположења њих двојице, као и једног од најбољих везних играча света Погбе, вероватно ће и највише зависти пласман репрезентације „триколора“ на првенству. Ту су још и сјајни Дембеле из Барселоне, као и Жиру. Видећемо коме ће легендарни Дидије Дешам указати шансу од почетка меча, јер тешко да ће се сви наћи на терену у истом тренутку.

Оно што може бити проблем за Француза јесте „кратка клупа“ и не баш увек сигурна одбрана. Муке Французима може да зада форма Мендије, који је дуго био повређен, као и квалитети Сидибеа, који уме да киксне. Французи су успели као први у групи да се квалификују за СП, испред Холандије и Шведске. И у припремним утакмица су имали солидне игре и резултате, савладали су Италију са 3:1 и Северну Ирску 2:0, а ремизирали са САД 1:1.

Аустралија на овом првенству не представља велику опасност, нити је реално очекивати од њих неки запажен резултат. Налазе се у групи аутсајдера са Панамом и Саудијском Арабијом. Бар тако тврде стручњаци. Иако су од 2006. године редовни учесници СП, а и ми их се добро сећамо са првенства из 2010. године, када су нас поразили 2:1 и послали кући, овај тим је ипак далеко слабији.

И даље им је прва звезда екипе Тим Кејхил, са својих 39 година, али питање је колико ће моћи да пружи на терену. Поред њега ту је и солидан голман Рајан који брани за Клуб Бриж, али много тога у екипи шкрипи. До Русије су стигли преко баража против Сирије. Први меч су завршили са 1:1, да би у другом победили голом времешног Кејхила у 109. минуту, у продужецима. У регуларном делу је такође било 1:1. На све то, заменили су селектора који их је одвео на СП, а на његово место је дошао искусни Холанђанин Берт ван Марвајк, који можда из ове екипе извуче нешто боље игре.

​Прилику да покажу шта знају имаће већ данас. Све осим сигурне победе Француза било би велико изненађење. Очекује нас утакмица у којој ће Французи држати лопту у поседу, покушати да што убедљивије победе, а „кенгури“ ће своју шансу тражити из контранапада и прекида.

Судија овог меча је Андрес Куња из Уругваја, од ког се не очекује да има много посла.

ФРАНЦУСКА

• голман — Уго Лорис
  • одбрана — Бенжамин Менди, Самуел Умтити, Рафаел Варан, Џибрил Сидибе
  • везни ред — Нголо Канте, Блез Матуиди, Пол Погба
  • напад — Килијан Мбапе, Антоан Гризман, Оливије Жиру/Усман Дембеле
  • селектор Дидије Дешам
© Sputnik / Владимир Песня / Уђи у базу фотографијаРепрезентација Француске на утакмици првог кола групе Ц против Аустралије
Репрезентација Француске на утакмици првог кола групе Ц против Аустралије - Sputnik Србија