„Требало би да постоји потпун и комплетан извештај и истрага пороте о томе шта се овде десило, након што је та истрага постала истрага о Русији. Шта је била њена сврха? Шта су прикупили?“, рекао је Ђулијани за програм „Суочавање са нацијом“ телевизије Си-Ен-Ен, преноси Танјуг.
Ђулијани је истакао „забрињавајуће неетичко понашање“ појединих званичника америчког Министарства правде, који су „укаљали“ Малерову истрагу, преноси портал „Хил“.
„Верујем да би требало испитати Малерову истрагу, не само због Малера, већ због почетака ове, сада скоро потпуно нелегалне и неетичке истраге, ове руске истраге, која је почела на челу са Петером Штроком. Не верујем да би Малера и његове људе требало испитати, сем ако нешто не постане од тога“, рекао је Ђулијани за Си-Ен-Ен.
Он се, како наводи „Хил“, посебно фокусирао на размену порука између двоје званичника Федералног истражног бироа (ФБИ) — контраобавештајног агента Петера Штрока и адвоката ФБИ Лисе Пејџ — која је откривена у извештају о истрази Министарства правде прошле недеље.
У својим порукама, Штрок је навео да би „можда био вољан“ да преузме нешто да спречи тадашњег председничког кандидата америчке Републиканске странке Доналда Трампа у освајању избора.
Извештај наводи да је Штрок Пејџовој у поруци поручи да „ће га зауставити“, након што је Пејџова упитала: „(Трамп) никада неће постати председник, зар не?“
Упитан о Штроку, Ђулијани је рекао да жели да сазна колико је Штрок „инфицирао“ истрагу својим „веома, веома екстремним позицијама“.
Ђулијани је поручио да је дошло време да „Министарство правде испита истражитеље“.
„Вашингтон пост“ је раније јавио да Малер планира да овог лета заврши истрагу о могућем руском мешању у америчке председничке изборе 2016. године.