Марадона се извинио због цигаре

© AP Photo / Ricardo MazalanБивши аргентински фудбалер Дијего Марадона посматра меч групе Д између Аргентине и Исланда на Светском првенству у фубалу 2018. на стадиону "Спартак" у Москви
Бивши аргентински фудбалер Дијего Марадона посматра меч групе Д између Аргентине и Исланда на Светском првенству у фубалу 2018. на стадиону Спартак у Москви - Sputnik Србија
Бивши играч аргентинске репрезентације Дијего Марадона извинио се због пушења цигаре на стадиону „Спартак“ током меча између Аргентина и Исланда.

На својој страници на Инстаграму он је објаснио да није знао за забрану пушења.

„Данас је био тежак дан за Аргентинце, наш деби меч на Светском првенству био је веома напет. Свако на свој начин показује своја осећања. Ја искрено нисам знао да на стадионима не сме да се пуши“, написао је фудбалер и извинио се навијачима и организаторима турнира.

Меч између Аргентине и Исланда завршио се резултатом 1: 1. Аргентинци су први гол постигли у 19. минуту, али су репрезентативци Исланда четири минута касније имали одговор на то. У другом полувремену Аргентинци су имали прилику да поведу након пенала, али је исландски голман Ханес Х. Халдорсон одбранио шут Лионела Месија.

Светско првенство у фудбалу одржава се у 11 градова у Русији. Финална утакмица биће играна се на московском стадиону „Лужњики“ 15. јула.