Пољаци послати кући са мрежом пуном голова, Колумбија рутински до 3:0 (фото)

© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаПрослава гола Колумбијаца
Прослава гола Колумбијаца - Sputnik Србија
Дан 11: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Х групе Пољска — Колумбија. Стадион „Казањ арена“ у Казању.

Колумбија је после шокантног пораза од Јапана одиграла маестралан меч. Показала сав свој ракошни таленат, од почетка наметнула јасну идеју како да дође до гола. Одлично су комбиновали играчи у нападу, организовано се бранили, без панике. Оспина је био сигуран у свим ситуацијама, када су Пољаци уопште и успевали да погоде оквир гола. У нападу је Фалкао показао колико је страшан фудбалер. Био је константна претња, стално вукао по једног или два играча са собом, и постигао рутински гол. Пре њега је стрелац био Мина, да би тачку на и ставио Квадрадо после фантастичне акције. Левандовски се малтене није видео на терену. Ово је било једна од најслабијих партија Пољака, чије су се велике амбиције завршиле после свега две утакмице и два болна пораза.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

83' Са гол линије лопту избацује један фудбалер Пољске, након што је Урибе атрактивно петом пребацио голмана.

81' Шут Григорјака по средини гола, уклизава један играч Колумбије и нехотице удара у свог голмана Оспину.

76' ГОЛ! КВАДРАДО! Потрчао је са своје половине терена, добио лопту на време, протутњао поред одбране и лагано пласирао лопту поред голмана.

© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаКвадрадо прославља погодак
Квадрадо прославља погодак - Sputnik Србија
Квадрадо прославља погодак

70' ГОЛ! ФАЛКАО ЗА 2:0. Након фантастично прецизног паса у дубину, Фалкао излази сам пред голмана и рутински матира Шчесног спољним делом ноге.

© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаРадамел Фалкао прославља гол против Пољске
Радамел Фалкао прославља гол против Пољске - Sputnik Србија
Радамел Фалкао прославља гол против Пољске

61' Жути картон за Беднарека након оштрог фаула.

59' Левандовски је шутирао по средини гола, након прецизног центаршута, али Оспина сигуран.

56' Квинтеро у шанси, али изблокиран, лопта завршава у корнеру.

52' Повратна лопта Фалкау на 16 метара, уследио је непрецизан шут преко гола.

46' Почело је друго полуверме.

© Sputnik / Евгения Новоженина / Уђи у базу фотографијаНавијачи Колумбије пресрећни досадашњим током утакмице
Навијачи Колумбије пресрећни досадашњим током утакмице  - Sputnik Србија
Навијачи Колумбије пресрећни досадашњим током утакмице

Колумбија слави Мину. После акције која је кренула из корнера и два брза додавања уследио је центаршут после ког се Мина само „поклонио“ за потпуно заслужено вођство. Од почетка су „кафетероси“ знали шта желе и како да до тога дођу. Пољаци су приказали прилично лошу и неорганизовану игру, како у нападу тако и у одбрани. Малтене без шанси за гол током полувремена. У наставку морају у јуриш, а то поред овакве Колумбије тек може да им се обије о главу, па да још нека лопта заврши у њиховој мрежи.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

40' ГОЛ! Јери Мина главом после сјајног центаршута Хамеса Родригеза.

© Sputnik / Александр Кряжев / Уђи у базу фотографијаЈери Мина прославља гол против Пољске
Јери Мина прославља гол против Пољске - Sputnik Србија
Јери Мина прославља гол против Пољске

35' Квадрадо покушава да савлада пољског голмана, на крају корнер.

30' Изгледа да се Агилар повредио, Колумбија спрема измену. Урибе улази уместо њега.

© Sputnik / Евгения Новоженина / Уђи у базу фотографијаМедицинска екипа износи Агилара са терена после повреде.
Медицинска екипа износи Агилара са терена после повреде. - Sputnik Србија
Медицинска екипа износи Агилара са терена после повреде.

26' Корнер за Колумбију, на прву стативу, Пољаци то лагано избацују у аут.

23' Пољаци у брзом контранападу, од свега само корнер.

21' Колумбијци са лепим идејама у нападу, завршни пас никако да прође.

19' Зелински из корнера убацује у шеснаестерац, али одбрана Колумбије то лако рашчишћава.

9' Шут Хамеса Родригеза, голман хвата.

6' Голман Колумбије Давид Оспина се изгледа повредио. Засад ће наставити утакмицу.

1' Почиње друга утакмица другог кола групе Х између Пољске и Колумбије.

© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаЕкипа Пољске
Екипа Пољске - Sputnik Србија
Екипа Пољске
© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаЕкипа Колумбије
Екипа Колумбије - Sputnik Србија
Екипа Колумбије
© Sputnik / Максим Богодвид / Уђи у базу фотографијаПочетак меча Пољска - Колумбија
Почетак меча Пољска - Колумбија - Sputnik Србија
Почетак меча Пољска - Колумбија

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Детаљ са меча Јапан - Сенегал - Sputnik Србија
Сјајан фудбал, без калкулација: Јапан 2 — 2 Сенегал (фото)

Претпоследње коло групе Х доноси дуел рањених звери. Пре почетка Светског првенства, репрезентације Пољске и Колумбије су важиле за фаворите ове групе, међутим, порази од Сенегала и Јапана покварили су им планове, па их чека грчевита борба за то ко ће задржати бар неке шансе да се нађе међу 16 најбољих на овом Мундијалу.

Пољску је, мимо свих очекивања, поразио Сенегал у првом колу. Ако се може рећи да је неко баш разочарао у тим првим утакмицама Мундијала, онда су то свакако Левандовски и друштво.

Славље Сенегалца - Sputnik Србија
Пао још један фаворит: Сенегал афрички понос (фото)

Нико није сматрао да је Пољска велики фаворит против Африканаца, али је чињеница да су одиграли испод сваког нивоа, да је одбрана имала низ киксева и да ова репрезентација, када Леванодвски нема свој дан, не може пуно тога. Сенегалци су потпуно неутралисали нападача Бајерна, што је условило да Пољаци буду потпуно безопасни у нападу, иако је у шпицу играо и Милик. Ако на то додамо и несрећни аутогол који су примили, све су то разлози због којих је чета селектора Навалке направила овако лош резултат.

Осако слави гол - Sputnik Србија
2:1 „Самураји“ нови јунаци Мундијала, Колумбија са 10 играча на коленима (фото)

Колумбија је у првом колу, такође неочекивано, изгубила од Јапана. За разлику од Пољске, врло је тешко дати праву и објективну оцену њихове игре и онога шта данас могу, јер су имали ту несрећу да већ од трећег минута играју са играчем мање. Да несрећа буде већа, то Санчезово играње руком и црвени картон са собом су вукли и пенал, па су Јужноамериканци у старту, поред играча мање, имали и гол заостатка. Међутим, и поред тога, успели су да се врате у игру и постигну изједначујући гол, иако су имали 10 играча на терену. Али, то је било све од њих. Једноставно, нису могли физички да парирају растрчаним Јапанцима, а најбољи показатељ деконцентрације и умора Колумбијаца је други гол који су примили из елемента игре у којем су Јапанци најбезазленији, после прекида и центаршута — главом.

После прве утакмице из групе Х, у којој су Јапан и Сенегал поделили бодове и сада деле прво место, фаворити играју за спас. Бод не значи много. И једни и други ће морати да нападну. Пољска има бољу екипу, али то се није видело у игри у првом колу. Колумбија је целу утакмицу одиграла некомплетна, али се и поред тога видело да има игру. Ко буде мање грешио, биће ближи победи.

Ови ривали су се досад срели само једном, и то у пријатељској утакмици. Колумбија је 2006. године славила са 2-1.

Стадион „Казањ арена“, на коме се игра ова утакмица, пројектовала је иста компанија која је била задужена за чувени „Вембли“ у Лондону. У основи дизајна стадиона је локвањ. Како изгледа ово здање, чији је капацитет 44.779 гледалаца, погледајте у видеу од 360°:

За све оне који неће имати прилику да посете Русију, припремили смо водич кроз Казањ, један од највећих градова Русије, који се налази на левој обали Волге.