Нови закон почеће да се примењује након изласка земље из Европске уније 29. марта 2019. године.
Прошле недеље Дом лордова је коначно одобрио владину верзију нацрта закона о изласку Велике Британије из ЕУ. Он је добио сагласност већине без гласања. То је означило крај покушаја да се у документ унесу корекције које би Парламенту дале овлашћења за промену услова брегзита или повлачења из ЕУ, у случају да не буде могуће закључење споразума са Бриселом.
Раније су посланици, углавном у Дому лордова, покушали да ублаже одредбе нацрта закона и као последицу тога услове самог брегзита. Амандмани су захтевали усклађивање оба дома и због тога је документ „лутао“ од Доњег дома до Горњег и назад. Ова процедура названа је „пингпонг“.
Истовремено је од самог почетка било јасно да ће тај документ бити прихваћен у форми коју је предложила Влада, пошто кабинет Терезе Меј, који се залаже за „чврсти брегзит“, има подршку Представничког дома који има већи утицај на доношење закона.
Главна одредба закона о брегзиту, који се назива најважнијим у земљи у протеклих неколико деценија, јесте укидање у Великој Британији Закона о европској заједници из 1972. године, којим је у Велику Британију усвојено законодавство ЕУ, као и проглашење завршетка закона ЕУ у земљи.