1:2 Тунис сјајним акцијама до преокрета са Панамом, добар опроштај „фењераша“ (фото)

© Sputnik / Михаил Сербин / Уђи у базу фотографијаТунис прославља гол за изједначење
Тунис прославља гол за изједначење - Sputnik Србија
Светско првенство у Русији. Утакмица трећег кола Г групе Панама — Тунис. Стадион „Мордовија арена“ у Саранску.

Много боље друго полувреме. Тунис је изашао из свлачионице са намером да покаже да је бољи, и успео је у томе. Са два гола, после две изванредне акције, брзе и прецизне, успео је да преокрене резултат и заслужено слави. Панама, као дебитант на првенству, уз Египат је једина екипа која напушта шампиона без освојеног бода. Без обзира на то, оставили су позитиван утисак, стекли симпатије, али више од тога нису могли. Ни једну ни другу екипу нећемо више гледати на овом првенству.

КРАЈ УТАКМИЦЕ! Меч је завршен резултатом Панама 1 — 2 Тунис.

80' Нови жути карон за Панаму, Габријел Гомез.

© Sputnik / Михаил Сербин / Уђи у базу фотографијаНавијач Туниса на утакмици против Панаме.
Навијач Туниса на утакмици против Панаме. - Sputnik Србија
Навијач Туниса на утакмици против Панаме.

78' Нови жути картон на овој утакмици, први за Панаму, добија га Авила.

71' Жути картон добија Анис Бадри.

71' Шанса за Панаму, поново стрелац првог гола Родригез. Његов шут из даљине, али право у голмана.

66' ГОЛ! Ваби Казри матира голмана Панаме за потпуни преокрет. Брза акција Туниса, у три потеза, слично као и код првог гола. Лопта долази до Казрија који је смешта у мрежу.

Тунис је дефинитивно боља екипа на терену од Панаме. У другом полувремену су изашли на терен да то и покажу. Већ су постигли један гол, а ако овако наставе, доћи ће и до потпуног преокрета. Засад имају 11 шутева на гол и посед лопте од чак 76 одсто.

© Sputnik / Михаил Сербин / Уђи у базу фотографијаНавијачи Туниса на утакмици против Панаме.
Навијачи Туниса на утакмици против Панаме. - Sputnik Србија
Навијачи Туниса на утакмици против Панаме.

Гол Бен Јусефа је 2500. гол у историји светских првенстава у фудбалу.

51' ГОЛ! Бен Јусеф постиже погодак за Тунис! Одлична, школска акција Туниса. Шкири је прецизним пасом пронашао Казрија, који ју је проследио брзо до Бен Јусефа, који је лако са неких 5-6 метара погодио мрежу.

© REUTERS / Ricardo MoraesТренутак када Бен Јусуф постиже гол за изједначење после уигране акције
Тренутак када Бен Јусуф постиже гол за изједначење после уигране акције - Sputnik Србија
Тренутак када Бен Јусуф постиже гол за изједначење после уигране акције

Док на терену нема неких узбуђења, навијачи уживају на трибинама:

© Sputnik / Михаил Сербин / Уђи у базу фотографијаНавијачица Панаме
Навијачица Панаме - Sputnik Србија
Навијачица Панаме

46' Почело је друго полувреме.

Сем гола Родригеза малтене ништа нисмо видели на утакмици „фењераша“ групе Г. Мртва игра, у којој је Тунис мало бољи на терену, али губи након малтене прве шансе коју је створила Панама. Надамо се бољем фудбалу у наставку.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА Тренутни резултат је Панама 1  0 Тунис.

44' Први жути картон на утакмици добија тунишки репрезентативац Ферјани Саси.

41' Добра прилика за Тунис преко Казрија, али промашио је цео гол.

© Sputnik / Михаил Сербин / Уђи у базу фотографијаРодригез прославља погодак против Туниса
Родригез прославља погодак против Туниса - Sputnik Србија
Родригез прославља погодак против Туниса

33' ГОЛ! Хосе Родригез успева да савлада голмана Туниса после шута из даљине! Закачила је лопта Меријака и променила правац!

После пола сата игре, Панама и Тунис се боре жестоко на средини терена да дођу до лопте и некако створе шансу, али засад без пуно успеха. Досад лопту више у ногама држе фудбалери Туниса, али смо укупно видели само један шут у оквир гола, на обе стране.

1' Почиње утакмица трећег кола групе Г између Панаме и Туниса.

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Панама и Тунис — ово је дуел групе Г који апсолутно ни о чему не одлучује, и осим престижа нема шта да донесе ниједној од две репрезентације. Панама је у два кола показала да је вероватно и најлошија екипа на овом мундијалу, док се Тунис, нарочито у првом колу, показао у нешто бољем светлу.

Лукаку слави погодак против Панаме - Sputnik Србија
Голчина Мертенса из волеја и одлични Лукаку за 3:0 (фото)

Панамци свој деби на светским првенствима неће упамтити ни по чему добром. У две утакмице су примили чак 9 голова, с тим што су се против Белгије држали читаво прво полувреме, па су у другом примили три, док су им Енглези у првом полувремену дали чак пет. Ипак, остаће слика велике радости играча и навијача када су постигли свој први гол на светским првенствима. Сада је прилика да постигну још неки, а с обзиром на то да немају више никакве шансе за пролаз даље, могли би и да изненаде и одиграју своју најбољу утакмицу на Мундијалу.

Хари Кејн слави победу над Тунисом - Sputnik Србија
1:2 Енглеска из понора до великог славља у 90. минуту (фото)

За разлику од дебитанта Панаме, од Туниса се у овој групи далеко више очекивало. И док су у првом колу доста несрећно изгубили од Енглеске, у другом их је Белгија спустила на земљу. Међутим, Тунишани су се показали као ефикасна екипа јер су на две утакмице постигли три гола. Додуше, на исте те две утакмице су примили чак седам голова, па ни данас није искључена нека голеада.

Очекујемо добру утакмицу са надигравањем и лепим потезима, јер ниједној репрезентацији резултат вероватно неће бити у првом плану. Иначе, ово је први међусобни сусрет Туниса и Панаме.

Стадион „Мордовија арена“, на коме ће се играти овај меч, изграђен је специјално за Светско првенство у фудбалу. Поводом хиљаду година уједињења мордовског народа са народима Русије, овај стадион је у наранџастој, црвеној и белој боји —традиционалним бојама Мордовије. Како изгледа ово здање, чији је капацитет 44.422 гледаоца, погледајте у видеу од 360°:

За све оне који неће имати прилику да посете Русију, припремили смо вам водич кроз Саранск, главни град Републике Мордовије и најмањи град-домаћин овогодишњег Мундијала.