Он је навео да постоје индиције да се „малолетници и млади људи брже и раније радикализују, као и да је већа вероватноћа да ће до тога доћи“.
У анализи Службе државне безбедности, коју је Масен представио дневним листовима медијске групе „Функе“, каже се да се деца исламиста „од рођења па надаље одгајају уз екстремистичку слику света, која легитимише насиље над другима и омаловажава све који не припадају њиховој групи“, преноси Танјуг.
Тренутно је у Немачкој старосна граница за особе које смеју бити надзиране 16 година, а сада се демохришћани залажу да се та граница спусти на 14 година, преноси „Дојче веле“.
Изузетак је савезна покрајина Баварска, у којој је дозвољено и ухођење млађих од 14 година.
Масен је рекао да је социјализација деце у исламистичком породичном окружењу „забрињавајућа и да ће зато и за Службу за заштиту уставног поретка то бити изазов у следећим годинама“.
Шеф Службе је још у децембру упозорио на опасност од жена и деце бораца терористичког ДАЕШ-а која се враћају из Сирије или Ирака.
Служба у свом извештају наводи да је 2017. било 300 такве деце.
Масен каже да опасност потиче и од породица које нису путовале на зараћена подручја, већ су „континуирано боравиле у Немачкој“.