Након потписивања споразума о атому, иранска страна је обуставила производњу двадесетопроцентног нуклеарног горива и извезла вишак на чување у Русију — око десет партија. Притом, Камалванди је навео да је Техеран већ добио прву партију пре око седам месеци.
„Свака од тих партија се може искористити за годину дана, тако да имамо двадесетопроцентно гориво за истраживање нуклеарног реактора у Техерану за најмање седам-осам година“, изјавио је представник организације чије речи наводи „Фарс њуз“.
Он је додао да је Иран пристао да прекине производњу обогаћеног уранијума, под условом да нуклеарно гориво за земљу буде добијено из иностранства.
„Ако нуклеарни споразум остане на снази, друге државе ће нам продавати гориво, али ако споразум буде раскинут, неће бити препрека да самостално производимо гориво које је обогаћено до 20 одсто“, додао је Камалванди.
Иран и „шесторка“ међународних посредника (Русија, САД, Велика Британија, Кина, Француска и Немачка) потписали су 14. јула 2015. године споразум о решавању дугогодишњег проблема нуклеарне енергије Ирана. Заједнички свеобухватни акциони план предвиђа да Иран смањи своје залихе уранијума обогаћеног више од 3,67 одсто, до 300 килограма. Читав остали обогаћени уранијум треба да буде извезен из земље.