У поверљивом извештају те Међународне организације за атомску енергију дистрибуираном земљама-чланицама у који је АП имао увид, ИАЕА је навела да је Иран остао у оквиру кључних ограничења наведених у споразуму названом Заједнички свеобухватни акциони план (или ЈЦПОА, по енглеској скраћеници).
Овај закључак донет је у тренутку када други потписници историјског споразума из 2015. године — Немачка, Велика Британија, Француска, Русија и Кина — настављају напоре да спасу споразум, од када је амерички председник Доналд Трамп одлучио да у мају једнострано повуче САД из њега, преноси Б 92.
Према споразуму, дају се економски подстицаји, а за узврат Иран треба да дâ одређене нуклеарне гаранције. Од када су се САД повукле и поново увеле санкције Ирану, привреда те земље је већ почела да посустаје и домаћа валута је драстично изгубила вредност.
Осталих пет земаља-потписница потврдиле су да су посвећене споразуму којим се ограничава иранско обогаћивање уранијума и складиштење материјала који би могао да буде употребљен у програму за производњу нуклеарног оружја. У замену за то, Техерану су укинуте трговинске, нафтне и банкарске санкције.
ИАЕА је навела у извештају да је добила приступ свим локацијама у Ирану које је требало да посети и да су инспектори потврдили да је Иран остао у оквиру граница складиштења тешке воде и ниско обогаћеног уранијума.