Британски пројекат „Белингкет“ објавио је раније материјал заснован на бази података Федералне миграционе службе, који садржи информације о томе да су Петров и Баширов били агенти Државне обавештајне управе Русије.
Захарова је указала на нове неподударности у тврдњама Лондона, према којима су Петров и Боширов умешани у тровање у Солсберију.
„Тек су данас упали у базу Федералне миграционе службе? Лондон је одавно објавио информације о Петрову и Боширову. Још раније су почели да сумњају у њих. И све то време није било никаквих ’база података‘? Не, није их било. Због тога што је правац размишљања био другачији: такви људи уопште не постоје. То је управо и саопштила британска полиција када је објавила њихове фотографије. А људи су пронађени“, написала је Захарова на Фејсбуку.
Захарова је, такође, нагласила да докази о умешаности „осумњичених“ у инцидент у Солсберију и даље нису представљени.
„Главно питање је, међутим, нешто друго. Због чега је ’Белингкету‘ лакше да преко ноћи хакује базу података Федералне миграционе службе него да дође до макар једног доказа о умешаности Петрова и Боширова у тровање? Због чега ’Белингкет‘ пет месеци није представио јавности никакве фотографије, скриншотове, видео-снимке Петрова и Боширова који раде нешто што намеће питања?“, запитала се Захарова.
Бивши официр Државне обавештајне управе Русије Сергеј Скрипаљ и његова ћерка Јулија отровани су почетком марта у британском Солсберију. Лондон је за тај инцидент оптужио Москву, која то категорички одбацује.
Петог септембра Лондон је објавио фотографије наводно осумњичених за тровање у Солсберију. Према тврдњама британских власти, реч је о два официра Државне обавештајне управе Русије, Александру Петрову и Руслану Баширову. Они сами су у интервјуу главној уредници РТ Маргарити Симоњан рекли да су у Великој Британији боравили као туристи, да нису повезани с руским специјалним службама и да немају никакве везе са случајем Скрипаљ.