Ново злато за српске баскеташе (видео)

Кошаркашка репрезентација Србије у баскету 3 на 3 освојила је златну медаљу на Европском првенству у Букурешту пошто је у финалном мечу савладала екипу Летоније 19:18. За најбољег играча турнира проглашен је Душан Домовић Булут.

Репрезентација Србије у баскету 3 на 3 први пут је постала првак Европе, пошто је у финалу првенства у Букурешту победила Летонију 19:18.

Србија у саставу Душан Домовић Булут, Дејан Мајсторовић, Марко Савића и Марко Ждеро, освојила је једини трофеј који им је недостајао и спојила светску и европску титулу.

На путу до титуле континенталног првака савладали су Русију (21:13), Мађарску (19:10), Шпанију (20:15) и Босну и Херцеговину (20:10).

Ласкава титула најбољег играча турнира отишла је у руке маестралног Душана Домовића Булута, једног од најбољих баскеташа света.

У мечу за треће место Словенија је савладала Русију 21:15.