„Они званично нису позвани, разлози су познати, и у Њујорку могу да буду само приватно“, рекла је Канекова, демантујући на тај начин информацију приштинске тв Кљан Косова, која је јавила да Тачи учествује у раду Генералне скупштине, преноси Танјуг.
Како је пренела приштинска „Бота сот“, позивајући се на „Прешева јоне“, Канекова је објаснила да у раду Генералне скупштине учествују представници држава-чланица УН по позиву, а у расправи на високом нивоу могу говорити само представници држава-чланица и сталних посматрача.
Прецизирала је да Приштина нема ни статус сталног посматрача у Уједињеним нацијама, већ да су то само Ватикан и Палестина.
То сада практично објашњава и зашто нико из приштинске делегације није био на вечери коју је за учеснике Генералне скупштине првог дана заседања приредио амерички председник Доналд Трамп.
У Приштини је раније најављивано да ће се Тачи, током заседања Генералне скупштине, састати са Трампом, али је непосредно пред његов одлазак у Њујорк из кабинета косовског председника речено да је тај сусрет неизвестан јер није потврђен.
Иначе, 73. редовно заседање Генералне скупштине УН окупило је у седишту те светске организације делегације из 193 државе-чланице, које чине председници и премијери тих држава, међу којима су и делегације Албаније, Србије, Словеније, Хрватске, Македоније, Грчке.