Он је за РТС рекао да је Војска Србије, после инцидената на северу Косова, имала јасне и прецизне задатке и обављала је појачане активности, у складу са наређењима председника републике.
Мојсиловић је додао да је то све што би у подизању борбене готовости могао да каже за јавност, преноси Танјуг.
Према његовим речима, војностратешка позиција Србије је таква да она није војно угрожена, а војна неутралност је дефинитивно одржива и на њој треба радити.
„Србија није војно угрожена земља, али постоји потреба да се са пажњом прати ситуација у читавом региону, не само кроз безбедносне изазове већ кроз све оне токове који се дешавају у свету, као што је мигрантска криза“, навео је Мојсиловић.
Према његовим речима, регион заслужује посебну пажњу, с обзиром на прошлост, садашњост и будућност.
Мојсиловић је додао да ће, као и његови претходници, радити на повећању оперативних способности како би ВС могла да испуни све мисије и задатке, у складу са стратешким документима и са оним што војска треба да ради.
„Превасходно причамо о модернизацији, о опремању, о ревитализацији појединог вида војске и то је оно што треба да прати не само опредељење војске, већ и Министарства одбране и највишег државног руководства“, објаснио је Мојсиловић и додао да је на његовој листи приоритета високо постављена брига о положају војника, цивила, подофицира и официра.
Мојсиловић је рекао да ће му богато радно искуство помоћи јер зна и како функционишу међународне организације (НАТО и ЕУ) али и командирске и штабне дужности.
„Говорим руски и енглески, што је предност у комуникацији са страним партнерима. То је један од сегмената интероперабилности — способности заједничког деловања“, рекао је генерал у интервјуу за емисију „Дозволите…“
На оцене да је због службовања у Бриселу „под западним утицајем“, он је одговорио да је живео и у Москви, и у Бриселу, али да носи униформу Србије и да ствари гледа из угла интереса своје земље.
Мојсиловић каже да војска никада није почињала рат, нити га је тражила и изазивала јер војници најбоље знају шта је рат и какве страхоте доноси.
„Ратно искуство је нешто што у сваком случају помаже. Почнете више да цените све он напоре да се оружана сила користи као крајње средство за достизање одређених циљева“, навео је први човек војске.
Додао је да му искуство из ратова 1991, 1992, НАТО агресије, рад у јединицама Приштинског корпуса, учешће у противтерористичкој акцији на југу Србије, помаже јер је оно што је учио применио у пракси.
Он је рекао да на питање враћања обавезног служења војног рока гледа из угла професије.
„То ме руководи да размишљамо о одређеним капацитетима, када говоримо о територијалној и резервној компоненти војске, о способности грађана да бране своју земљу, да кажем да ја сам за обавезно служење војног рока“, истакао је Мојсиловић.