Одбојкашице Србије у историјском финалу

© AP Photo / Koji SasaharaОдбојкашица Србије Милена Басић у мечу полуфинала против Холандије на Светском првенству у Јапану.
Одбојкашица Србије Милена Басић у мечу полуфинала против Холандије на Светском првенству у Јапану. - Sputnik Србија
Женска одбојкашка репрезентација Србије први пут у историји изборила је пласман у финале Светског првенства, након што је победила Холандију резултатом 3:1 (25:22, 26:28, 25:19, 25:23).

У репризи европског финала поново су славиле изабранице Зорана Терзића и обезбедиле медаљу, другу на планетарном првенству после бронзе 2006. године, на Светском првенству које је такође било организовано у Јапану.

Уједно, Србија се реванширала Холанђанкама за убедљив пораз на истом турниру у другој фази турнира, сада са опорављеном Тијаном Бошковић која је доминирала цео меч.

Српкиње ће за злато играти против бољег из дуела Кине и Италије, преноси Танјуг.

Финале је сутра на програму од 12 сати и 20 минута по средњоевропском времену, а утакмица за треће место игра се од 10 сати и 40 минута.