Одговоре на ова питања покушаћемо да сазнамо у емисији „Орбита културе“ од Јоване Папан, ауторке књиге „Политика за децу“ и уреднице сајта „Детињарије“ и педагога и психотерапеута Биљане Ћулафић.
Зашто је за Русе Пушкин – „наше све“, како воле да кажу? Да ли се после велике библиотеке књига написане о овом светском литерарном великану може успоставити нови поглед на његово стваралаштво? Одговоре на ова питања тражимо од Тање Поповић, професора на београдском Филолошком факултету, чију су књигу „Пушкин у дијалогу са другима“ недавно објавили Универзитет у Нижњем Новгороду и Музеј "Пушкин" из Москве.
Слушајте нас и сазнајте из каквих мотива један сликар, упркос сивилу и тежини времена, успева да пуне четири деценије истрајава на величању и слављену живота, и слика радост птица, распуклих плодова, кошница, и бачви припремљених за прављење вина. Како се филозофијом боја и облика може одбранити бољи и шаренији свет од оног који свакодневно гледамо – питамо Слободанку Ракић Шефер, непосредно по отварању изложбе њених нових радова, насловљене „Усред земаљске радости“, која је отворена у Дому војске.
У емисији „Орбита културе“ сазнајте шта ће се све дешавати у сајамским халама следећих седам дана, када се одржава Међународни сајам књига у Београду, и зашто увек када резимирамо годину о сајму књига говоримо као о најважнијем културном догађају.
А о утисцима са управо завршеног франкфуртског сајма књига, као и о сличностима ове смотре са београдским празником књиге, разговарамо са Бојаном Стојановић Пантовић, универзитетским професором, критичарком и песникињом, недавно овенчаном угледном наградом „Васко Попа“.
Емисију „Орбита културе“ слушајте суботом од 10 сати на таласима радија Студио Б и онлајн на нашем сајту.