Он је за телевизију „Прва“, на питање да ли се Србија може надати позитивном извештају пред СБ УН, одговорио:
„Критиковали смо раније због чега се не доноси стратегија развоја Тужилаштва за ратне злочине, због чега се не спроводи, али после данашњих и јучерашњих састанака ја сам опрезни оптимиста, дипломатски речено, да ће се процесуирати више случајева ратних злочина до краја године.“
О састанцима са тужитељком за ратне злочине и са председником Србије, Брамерц каже се разговарало о међусобној сарадњи у преосталим случајевима у Хагу, као што су Симатовић и Станишић.
„Дотакли смо се стратегије развоја Тужилаштва за ратне злочине, драго нам је да су постављени додатни заменици тужиоца и њихови помоћници, па ће и радити на више случајева ратних злочина. Са председником сам разговарао о несталим особама, то је њему важно, али и свима у региону“, додао је он.
На констатацију новинара да се и после толико оптужница, пресуда, притварања, у региону на многе ратне злочинце гледа као на хероје, он каже:
„Мислим да смо показали да су све три стране починиле злочине и то не само у току борбе, већ узимајући затворенике, убијајући их, гледајући како њихови војници силују или не чинећи ништа док су њихови војници уништавали села и градове. Свако ко је осуђен у Хагу, осуђен је због кршења међународног права, а не зато што је ратни херој! Сада када видим како се према некима од њих опходе, па то је увреда за жртве, непоштовање закона и не помаже помирењу у региону.“
Дакле, неприхватљиво је да људи осуђени за најтеже злочине буду прихваћени као хероји у својим срединама, додаје он.
„То је нешто што веома осуђујемо, јер тога је сад више него раније и то је веома негативна појава“, истиче Брамерц.
Поводом одлуке судије Ајдин Акаја да случај двоје радикала пренесе на српско правосуђе, он каже да је донета тек првостепена одлука и жалба је у току.
„Не знам да ли ће случај бити пренет. Веома је важан, јер непоштовање суда и подмићивање сведока и те како могу да утичу на ток суђења. Дакле, биће то велики изазов за српско правосуђе, помно ћемо пратити шта се дешава, али верујемо да ће уколико им буде пренет случај имати вољу и да га процесуирају“, додао је он, пренео је Танјуг.
Упитан да ли је то што је у случају Ратка Младића усвојен предлог одбране и хашки судија изузео цело судско веће, опструкција правде, Брамерц каже:
„Били смо изненађени када се то догодило и зато смо се жалили. Никако не опструишемо случај, само користимо сва правна средства која имамо, а верујемо да одлука једног судије није у сагласности са уобичајеном праксом Хашког трибунала.“