Према резултатима гласања, 55 земаља гласало је против, за је гласала 31, а 53 државе биле су уздржане.
Против усвајања увођења на разматрање нацрта резолуције биле су Аргентина, Грчка, Велика Британија, Канада, Сједињене Америчке Државе, Украјина и Француска.
„Већина земаља које су биле уздржане су активне присталице нуклеарног разоружања“, коментарисао је резултате гласања заменик шефа Одељења за контролу непролиферације и контроле наоружања у Министарству спољних послова Русије Андреј Белоусов.
„Већина земаља које су гласале су присталице очувања Споразума о ликвидацији ракета средњег и кратког домета. Не разумем њихов став (приликом гласања)“, додао је он.
„Русија је покушала да пошаље озбиљан сигнал америчким политичким круговима о опасности политике коју је изабрала актуелна администрација. Сматрали смо да ће такву иницијативу подржати све разумне снаге, укључујући и оне које се налазе у овој сали. Морам да констатујем да се наша замисао није оправдала“, закључио је Белоусов.
Раније је амерички председник Доналд Трамп изјавио да Сједињене Америчке Државе не намеравају да поштују Споразум о ракетама средњег и кратког домета, јер га Москва крши и да ће иступити из Споразума. Трамп је рекао да ће Америка повећавати свој нуклеарни потенцијал све док се остали „не призову памети“, а после ће Вашингтон бити спреман да заустави овај процес и чак почети да смањује наоружање. Он објаснио да се ова порука првенствено односи на Кину и Русију.
Споразум о ракетама средњег и кратког домета потписан је 8. децембра 1987. године, током посете совјетског лидера Михаила Горбачова Вашингтону. Споразум је прво обухватао класу ракетног наоружања домета од 500 до 1.000 и од 1.000 до 5.500 километара, укључујући ракете Р-12 и Р-14, које је СССР 1962. године разместио на Куби, што је изазвало Карипску кризу.
У мају 1991. године Споразум је био у потпуности реализован. Совјетски Савез је до тада уништио 1.752 балистичке и крстареће ракете копненог базирања, а САД 859. Документ има неограничени рок. Свака од страна има право да га раскине уколико представи убедљиве доказе о неопходности да иступи из њега.