За такву одлуку гласали су одборници власти и двојица од четири одборника Грађанског покрета УРА.
Вуковић је казао да иницијатива о подизању споменика Титу не представља југоносталгију, већ доказ да Црна Гора остаје верна антифашистичкој оријентацији, преноси РТЦГ.
„Антифашизам у Црној Гори је жив и држава нема намеру да скрене са тог пута“, поручио је Вуковић.
Како је рекао, у Титово време режим није био демократски, али су алтернативе том режиму биле много горе.
Одборник Демократске партије социјалиста (ДПС) Стефан Ћулафић казао је да је Црна Гора у Титу имала најбољег пријатеља. Под Титовим вођством почиње формирање модерног црногорског друштва, рекао је он.
Његов колега Михаило Анђушић подржао је иницијативу о споменику јер би, како је додао, већина људи у Црној Гори урадила исто.
Одборник Демократског фронта (ДФ) Владимир Булатовић није подржао иницијативу, наводећи да је 3,4 хиљаде затвореника на Голом отоку било из Црне Горе.
Његов партијски колега Миодраг Бешовић казао је да не може да подржи иницијативу из много разлога, а један од њих је тај што је, како је казао, Тито издавао директиве за обрачун са неистомишљеницима.
Одборник Грађанског покрета УРА Лука Ракчевић сматра да Тито заслужује споменик у Подгорици, али га чуди да та иницијатива долази од ДПС-а.
„Смешно је причати о подизању споменика Титу у режији ДПС-а. Све што је урађено од 1945. до 1989. године је уништено“, казао је Ракчевић.
Одборник ГП УРА Зоран Микић подржао је иницијативу о подизању споменика, али је додао да је та иницијатива само скретање ДПС-а са кључних тема, пренео је Танјуг.
Одборница ГА УРА Јелена Вуковић није се сагласила са партијским колегама и није подржала иницијативу о подизању споменика Титу.
„Носталгија је жал за прошлим, због лоше садашњости“, сматра она.