Након обраћања аустријског канцелара новинарима у Приштини, лист констатује да је званични Беч већ почео да лобира за ту идеју, покушавајући да је наметне и другим европским земљама.
Слично је и са земљама чланицама Квинте (САД, Велика Британија, Немачка, Француска и Италија), где први пут не постоји консензус о том питању. САД, наводи се, постају све толерантније, те поручују да би Београду и Приштини требало дозволити да разговарају и договоре се.
Сличан став, указује се, подржава Француска, док се само Немачка и Велика Британија супротстављају том ставу. А што се Италије тиче, констатује се да се она и не уплиће превише у то питање.
За Аустрију лист каже да је још једна земља која је постала „сигурно место“ за Вучића и Тачија, где слободно могу да изразе своје идеје, чак и када су те идеје неприхватљиве за многе угледне државе у свету и дипломате у региону.
Подсећа се да су још током августа у аустријском граду Алпбаху, Тачи и Вучић отворено говорили о пројекту, који је назван „корекција границе“.
Курц је раније данас у Приштини изјавио да ће Аустрија прихватити свако решење које договоре Београд и Приштина, укључујући и корекцију границе.
„Газета експрес“ у свом онлајн издању примећује да је Курц то исто рекао јуче у Београду.
„Овде имам врло јасан став. Аустрија се слаже са било којим споразумом који склопе Косово и Србија. Ако постоји жеља да се постигне споразум, нико нема право да иде против тога“, рекао је Курц новинарима.