Британске власти се надају да ће успети да добију подршку Француске и Немачке за то и позивају министре спољних послова других земаља ЕУ да усвоје британски предлог о проширивању санкција Русији, пише „Тајмс“, наводећи да је шеф британске дипломатије Џереми Хант у октобру разговарао о питању санкција с колегом из Мађарске.
Очекује се да на списку буде десетак сарадника ГРУ, а објављивање списка је предвиђено за децембар. Тај списак ће бити прва званична потврда идентитета Анатолија Чепиге и Александра Мишкина који су осумњичени за тровање, пише „Тајмс“.
Према речима члана Комитета за иностране послове Доњег дома Парламента Велике Британије из Конзервативне партије Боба Силија, санкције треба да погоде пре свега руководство ГРУ.
„Нико не говори о суђењу шефовима држава, али ако у тај систем санкције не буду ушли високо рангирани официри и политичари који су помагали осумњиченима, он неће бити поуздан“, сматра Сили.
„Тајмс“ наглашава да у ЕУ нема јединствене оцене о инциденту у Солсберију. Док је већина земаља-чланица Европске уније заједно с Великом Британијом протерала низ руских дипломата, Аустрија, која себе сматра „мостом у Европу“, није подржала Лондон.
„Тајмс“ подсећа да су САД раније увеле санкције шесторици сарадника ГРУ који су осумњичени да су учествовали у „руском мешању“ у америчке председничке изборе 2016. године.