Како преноси РТС, Снежана Сојевић у продавници у Грачаници на КиМ има још залиха, тако да за сада нема поскупљења.
„Очекујемо поскупљење сваког дана. Народ је револтиран и мислим да ће ова мера највише погодити народ, како српски, тако и албански. Погодиће народ, а не политичаре“, рекла је Снежана.
У косовској влади истичу да је преполовљено допремање робе и да су мере почеле да дају резултат, па ће вероватно залихе бити брзо испражњене.
Хлеб је поскупео у многим срединама, као и брашно, уље, квасац, со, шећер. Цена хлеба већа је за 30 одсто и износи између 40 и 50 центи.
У Приштини сматрају да ће Београд и даље наставити да се понаша као до сада и да нема договора о функционисању интегрисаних прелаза, неукидању дуплих царинских печата, непризнавању порекла робе и непризнавању санитарног и фитосанитарног документа, издатог од стране приштинских институција.
И заменик косовског премијера Енвер Хоџај је касно синоћ објашњавао предузету меру, наводећи да је то одговор Приштине на захтев за чланство у Интерполу. Каже да се одлука владе односи и на приступ који је Србија имала последњих 10 година према Косову, јер се врши стални дипломатски притисак, што се огледа и у томе што су неке земље повукле признање Косова.
Хоџај је рекао и да Београд интересује само да Косово има за своју „комерцијалну колонију у којој ће продавати своје производе“.
Дневно се Србији, указује, наноси штета од милион и по евра. Приштина позива на потпуни бојкот српских производа.
Поводом реаговања ЕУ, представници такозваног Косова траже да Унија буде уравнотежена и не реагује једнострано.