Нове информације су везане за Грчку, Шпанију и Немачку, а у некима од њих се помиње и Русија. Између осталог, у извештају се може наћи реакција грчких медија на такозвани „случај Скрипаљ“, као и истрага „агената руског утицаја у Грчкој, чији циљ је дискредитација лидера партије Сириза“.
Један од докумената везаних за Шпанију посвећен је томе како се на Русију гледа у тој земљи и могућим корацима који би могли да погоршају имиџ Москве. Аутори извештаја сматрају да Шпанија треба да будно прати шта се дешава у Русији и шта ради председник Владимир Путин, како би критички посматрали Русију.
Аутори реферата предлажу да се посебна пажња обрати на конзервативне кругове у Шпанији, јер су им „поруке Кремља о традиционалним вредностима“ блиске, на центристичку партију „Грађани“, која је све популарнија, као и на умерену левицу. Осим тога, предлажу да се у информационом рату против Русије активно користи асоцијација сексуалних мањина, чији је утицај врло јак у Шпанији.
„Шпанско друштво се поноси тиме што је једно од најотворенијих за сексуалне мањине. Знање о хомофобичним кампањама које подстиче Кремљ је ограничено“, наводи се у извештају.
Аутори предлажу и да се у процес погоршања имиџа Русије у Шпанији укључе и јавне организације као што су „Хјуман рајтс воч“ и „Амнести интернешенел“, али не објашњавају на који начин.
Аутори документа, како тврде хакери, признају да се „Русија не сматра проблемом који утиче на националну безбедност Шпаније“.
Расходи пројекта „Иницијатива за интегритет“ за ову годину се завршавају 31. марта 2019. године и процењују се на 1,96 милиона фунти (2,51 милион долара).
Циљ пројекта је пружање информационог отпора Русији, наводи се на сајту хакера. Између осталог, новац за пројекат се добија из Стејт департмента, НАТО-а и Фејсбука.
Министар иностраних послова Русије Сергеј Лавров је изјавио да су коментари „Иницијативе за интегритет“ разумљиви, јер јој је једини циљ да оцрни Русију у очима јавности западних држава.