Након говора, одржана је протестна шетња. Протести су претходно одржани и у Беранама, Пљевљима, Будви, Никшићу, Херцег Новом и Мурину.
На протестима у Подгорици један број учесника носио је жуте прслуке. Желимо бољу и праведнију Црну Гору за све нас, показали смо да имамо револуционарну крв као Французи и нема скидања прслука док не падне Влада, рекао је предсједник Радничке партије Јанко Вучинић.
Члан предсједништва ДФ Предраг Булатовић рекао је да су „ватре слободе вечерас запаљене у већини градова Црне Горе и неће се гасити“. Он је оцјенио да после свега Влада Црне Горе треба да дâ оставку и позвао још једном лидере свих опозиционих партија да се договоре о заједничком наступу.
И предсједник Нове српске демократије Андрија Мандић позвао је на обједињавање опозциије.
Дошли смо да тражимо од наших колега из опозиције да радимо заједно, рекао је Мандић и додао: „Чекамо колеге независно од тога што је међу нама било тешких ријечи. Имамо јасан циљ — да се промијени Црна Гора и зато нам је потребна снага сваке опозиционе странке.“
Он је навео да Демократски фронт кандидује тему да се ванинституционалним путем обори Влада Душка Марковића, да би потом припремили услове за прве демократске изборе.
Према речима потпредсједника Покрета за промјене Бранка Радуловића, последњи напад на Демократски фронт потпуно је оголио црногорску стварност. Он је поручио да нико нема право да ћути и сједи кући и позвао опозицију да „заједно покрене точак демократије до слободне Црне Горе“.
Протесту нису присуствовали посланици ДФ Милан Кнежевић и Небојша Медојевић, јер још увијек нијесу добили рјешења Уставног суда о обустављању извршења казне затвора.
Наиме, Уставни суд је на пленарној сједници донио одлуку да покрене поступак оцјене уставности одредби Закона о кривичном поступку и привремено обуставио извршење одлука Вишег и Апелационог суда о стављању у затвор посланика Демократског фронта Небојше Медојевића и Милана Кнежевића, саопштено је из Уставног суда.
То значи да ће Медојевић и Кнежевић бити на слободи док се не донесе одлука о уставности спорног члана ЗКП, који се односи на на стављање у затвор ако неко одбије да свједочи.