Реми Србије и Русије на старту Светског првенства

© AP Photo / Michael SohnСтефан Вујић
Стефан Вујић - Sputnik Србија
Рукометна репрезентација Србије играла је нерешено (30:30) са Русијом у Берлину на старту Светског првенства.

Прво полувреме је било прилично уједначено, играло се гол за гол и завршено је нерешеним резултатом 16-16.

Десет минута до краја утакмице, резултат је био нерешен 26:26.

У неизвесној завршници обе екипе су имале по напад за победу, али ни српски ни руски рукометаши нису били успешни, па је утакмица завршена резултатом 30:30.

Према речима селектора Ненада Перуничића, главни циљ на такмичењу је пласман у други круг, иако је екипа знатно подмлађена.

У истој групи су још домаћин Немачка, бранилац трофеја Француска, Бразил и Уједињена Кореја.

У првој утакмици наше групе Немачка је јуче победила Кореју са 30-19, а од 20 сати и 30 минута је на програму сусрет између Француске и Бразила.

Три најбоље екипе из групе иду у други круг.