Међу најзначајнијим споразумима је онај који се тиче коришћења атомске енергије у мирнодопске сврхе, који су парафирали генерални директор „Росатома“ Алексеј Лихачов и министар задужен за иновације у Влади Србије Ненад Поповић.
На списку важних докумената који су се нашли на столу су и меморандум о разумевању о руско-српској сарадњи у области развоја дигиталних технологија, као и меморандум о развоју иновација у сектору електричне енергије.
Важан документ оверен потписима је и онај који се односи на руско-српску сарадњу у области истраживања и коришћења космичког простора у мирне сврхе, на који је свој потпис ставио генерални директор „Роскосмоса“ Дмитриј Рогозин.
Уговор вредан 230 милиона евра потписали су данас генерални директор РЖД „Интернешенел“ Сергеј Павлов и генерални директор „Инфраструктуре Железнице Србије“ Мирољуб Јевтић, у присуству потпредседнице Владе и министарке саобраћаја, грађевинарства, инфраструктуре Зоране Михајловић.
Уговор се тиче пројектовања и извођења радова на изградњи железничке инфраструктуре Србије и изградњи јединственог диспечерског Центра за управљање саобраћајем возова у Србији између компанија „Инфраструктура Железнице Србије“ и РЖД „Интернешенел“.
Министри рада Русије и Србије, Максим Топилин и Зоран Ђорђевић, потписали су административни споразум о социјалном осигурању, протокол о размени ратификационих повеља о социјалном осигурању, као и меморандум о међусобном разумевању и сарадњи у области социјалне заштите.
Повећање капацитета хидроелектране „Ђердап 2“, између компанија „Силовије машини“ и „Електропривреде Србије“, као и меморандум о руско-српској сарадњи у сектору електричне енергије, такође су печатирани.
Када је реч о локализацији индустријских производа у Србији, уз учешће руских компанија, меморандум о разумевању потписали су два министра, министар привреде Горан Кнежевић и министар индустрије и трговине Русије Денис Мантуров.
Такође, важни споразуми су потписани са компанијом НИС, између осталих, меморандум о стратешкој сарадњи Московског државног института за међународне односе МИП-а Русије.
На листи докумената су и меморандум о стратешкој сарадњи између Руског државног универзитета за нафту и гас и НИС-а.
У сфери билатерале, на списку је План консултација између МСП Србије и Министарства иностраних послова Русије за 2019-2020. годину, затим, заједничка изјава о сарадњи у реализацији пројекта изградње регионалног Центра за нуклеарне технологије на територији Србије, Протокол размене инструмената о потврђивању Споразума између Руске Федерације и Републике Србије о социјалној сигурности…
У области иновација и технолошког развоја између Владе РС и Фонда „Сколково“ потписан је Меморандум о разумевању, о узајамном разумевању између Владе Србије и Аутономне некомерцијалне организације Агенција стратешких иницијатива.
Између „Гаспром експорта“ и „Србија гаса“ потписан је меморандум о разумевању за развој пројекта проширења капацитета ПСГ Банатски двор.
Ту су и документа из области гасне привреде, развоја производно-дистрибутивне инфраструктуре цевоводног и течног природног гаса, о српско-руској сарадњи у области развоја иновација у сектору електроенергетике између Владе РС и акционарског друштва „Рошети“.
Такође, посета руског председника била је прилика да се парафира Споразум о сарадњи између Фонда за директне инвестиције Руске Федерације и Развојне агенције Србије, меморандум о сарадњи између Универзитета у Новом Саду и Руског државног универзитета за нафту и гас „Губкин“, као и договор ПАО „Силовије машини“ и „ЕПС“-а о реконструкцији хидроелектране „Ђердап 2“…
„Збербанк Србија“ је са компанијом „Телеком“ потписала меморандум, као и Универзитет у Београду и Санктпетербуршког рударски универзитет, пренео је Танјуг.
Потписи су се низали и на заједничкој изјави између Владе Русије и Владе Србије о оснивању и условима делатности културно-информативних центара, Меморандуму о сарадњи између Универзитета у Београду и Московског државног института међународних односа — Универзитет МГИМО, затим на меморандуму о разумевању између Министарства одбране Србије и Камаза, као и на бројним протоколима са руским компанијама које су дошле у Београд.