Аутор текста је уверен да би у случају хипотетичког сукоба напад „посејдона“ на Сан Франциско, уз експлозију торпеда испод Голден гејта, усмртио и ранио више од пола милиона људи. Према његовом мишљењу, експлозија у близини Кипа слободе убила би пола милиона људи и ранила још два милиона.
Мизоками наводи да ће „посејдон“ бити највећи торпедо који је пројектовала нека земља. Према мишљењу експерта, циљеви руских „посејдона“ би пре свега биле америчке подморничке базе Китсап и Кингс Беј.
„’Посејдон‘ није тешко открити, али га је тешко зауставити“, пише аналитичар.
Мизоками наводи да торпеда не представљају оружје првог удара. За разлику од међуконтиненталних балистичких ракета, које могу да стигну до САД за неколико минута, ’посејдону‘ је потребно неколико сати или чак дана. Самим тим, тај торпедо није намењен за напад него за упозоравање потенцијалног противника.
„’Посејдон‘ је замишљен као оружје другог напада, он одвраћа непријатеља од напада на Русију, да она не би пустила торпедо нуклеарне апокалипсе“, уверен је експерт.
У мају прошле године председник Русије Владимир Путин је у обраћању Федералној скупштини рекао да су израђени нови видови стратешког наоружања, међу којима је и подморница с нуклеарним уређајем „посејдон“. Путин је нагласио да руски беспилотни подводни уређаји могу да се крећу на врло великој дубини и да прелазе међуконтиненталне раздаљине брзином која је много већа од брзине подморница и најсавременијих торпеда.
Према Путиновим речима, такве подморнице ће бити наоружане како обичном тако и нуклеарном муницијом, што ће омогућити погађање широког спектра циљева, укључујући групације носача авиона, обалска утврђења и инфраструктуру.