„Хина“ преноси да су о књизи говорили загребачки надбискуп кардинал Јосип Бозанић, председник Хрватске бискупске конференције (ХБК) задарски надбискуп Желимир Пуљић, историчар Јуре Кришто и аутор Перић.
Наводи се да су поред председнице Хрватске међу присутнима „у препуној дворани Надбискупског пасторалног института били и кардинал (врхбосански) Винко Пуљић, бројни бискупи и други угледници“.
Кардинал Бозанић је казао да „блажени Алојзије Степинац привлачи све више људи у свету“.
„Он је међу нама као Божја присутност. Блажени Алојзије Степинац пружа свом народу компас да би знао да се оријентише“, навео је Бозанић.
Према његовој тврдњи, „у Католичкој цркви и хрватском народу дубоко је укорењен живот и мучеништво блаженог Степинца“ који је, по оцени Бозанића, „носио крст хрватског народа“.
„У Степинчевој особи спаја се целокупна трагедија хрватског народа кроз 20. век“, казао је Бозанић и додао да је „овај најсветлији лик Цркве у Хрвата постојано на земљи бранио Бога и човека“.
Надбискуп Пуљић је казао да књига бискупа Перића „доноси документарисано светло о хрватском блаженику и мученику“, оценивши да је уводни део књиге „ода великом сину рода нашега“.
Према Пуљићу, кардинал Степинац је био „најлепша и најдража хрватска ружа, која је сведочила, писала и говорила“.
„Зато је хрватски народ и могао да ускрсне“, рекао је задарски надбискуп и додао да је блажени Алојзије „духовни кнез 20. века“.
„Хина“ даље наводи да је „историчар Јуре Кришто подсетио на оптужбе Српске православне цркве, која је у писму папи Фрањи навела да је надбискуп Степинац ћутао током рата“.
„Алојзије Степинац се у 48 месеци живота Независне Државе Хрватске заузео писмима и делима 362 пута“, рекао је Кришто.