Брнабићева је истакла да је посета САД уверила да постоји велики потенцијал за проширење сарадње на пољу образовања и науке и иновација у пољопривреди.
Као добар пример навела је резултате договора са представницима компаније Ен-Си-Ар, која годинама послује у Србији, о изградњи кампуса у Београду и проширењу пословања у нашој земљи.
Нагласила је да је изузетно важно да су инвеститори попут Ен-Си-Ара задовољни пословањем у Србији и спремни за сарадњу са образовним институцијама јер се, како је навела, реформа економије заснива на знању и иновацијама.
У разговору је било речи и о ситуацији на Косову и Метохији, при чему је премијерка нагласила да је неопходно да Приштина укине таксе којима се крше одредбе ЦЕФТА, како би се наставио бриселски дијалог и тражење компромисног решења, а амбасадор Скот је подсетио да Сједињене Америчке Државе континуирано позивају власти у Приштини да укину таксе на робу из Србије, наглашавајући да су оне препрека дијалогу.
Он је додао да САД подржавају напоре Београда да нормализује односе са Приштином и да су спремне да помогну у постизању одрживог решења, које би омогућило стабилност у целом региону и општи напредак.